ELALEMİN ŞEYİ

        Karadenizlinin biri köyden hiç dışarı çıkmamış. Bir gün Almanya'dan bir akrabası kendisini ziyarete gelir ve hediye olarak bir elektrikli testere verir. Adam testerenin nasıl çalışacağını düşünürken fişi görür ve prize takar. Kucağında testere aleti kurcalarken birden düğmeye basar ve testere adamın en mühim yerini kesip götürür. Arkadaşları adamı ve kopan parçayı alıp hastaneye götürürler. Adam doktora yalvarır:

         -Ne olur bunu dik! Doktor parçayı eline alır, bakar ve hastaya:

         -Bunun olması imkansız, zira iyice parçalanmış bu. Karadenizli doktora: 

        -O zaman beni öldürün doktor bey. Her neyse tam o sırada genç bir hasta getirirler. Adam can çekişmekte. Doktor Karadenizliye der ki:

         -Bak eğer bu hasta yaşamazsa belki bununkini sana uydururuz. Bir süre sonra yeni gelen hasta ölür ve bizim karadenizlinin işi hallolur. Aradan 3-4 ay zaman geçer. Doktor bizim Karadenizliyi merak eder ve köyüne gitmeye karar verir. Neyse adresten bizimkinin evini bulur, kapıyı çalınca karşısına bizim karadenizlinin karısı çıkar. Doktor durumu izah edip operasyonun sonucunun nasıl olduğunu sorar. Kadıncağız başlar ağlamaya:

         -Hiç sormayın doktor bey, bizimki her gece bana sırtını dönüp yatıyor, o sizin yaptığınız ameliyat hiç bir işe yaramadı! der. Doktor üzüntü ile evden ayrılır. Köy meydanına geldiğinde bir bakar, bizim Karadenizli neşe içinde arkadaşlarıyla kahvede tavla oynamakta. Doktoru görür görmez fırlar ve doktora sarılır:

         -Doktor bey hayatımı kurtardınız, buyurun her şey benden, misafirimsiniz. Doktor şaşırır: 

        -Nasıl olur? Şimdi sizin evden geliyorum, karın sende hiç bir kıpırdanma dahi olmadığını söyledi. Karadenizli doktora döner ve:

          -Aşkolsun doktor bey, elalemin şeyiyle kendi karımızı yapacak değiliz ya!

Fıkralar Sayfası        Ana SayfaSite Tasarımı ©2017 Yıldırım ALKAN. Tüm Hakları Saklıdır.
web
counter