Lamba Nasıl Tutulur!

        Zamanın birinde büyük bir Paşa varmış. Bu Paşanın da hareminde çok sevdiği bir hatun varmış, her gece onunla bir posta cıkarmadan uyuyamazmış. Ancak gel zaman git zaman Paşa yaşlanmış ve postalarda haftada bire düşmüş. 

        Ama zaman acımasız, bir süre sonra Paşa hatunun yanına ayda bir uğrar olmuş. Bizim Paşa biraz daha yaşlanmış, bir gece yine aylık hesabı almak için hatunu odasına çağırtmış, başlamışlar iş tutmaya, ancak on dakika yirmi dakika, otuz dakika Paşa bir türlü aleti doğrultamamış. 

        -"Herhalde karanlık olduğundan olmuyor" diye düşünmüş ve kahyayı çağırtmış.    

        Kahya apar topar elinde bir gaz lambasıyla gelmiş. Paşa Kahyaya yatağın yanında durmasını söyleyip tekrar yorganın altına dalmış. Beş dakika, on dakika yok ki yok. Sinirlenmiş, 

        -"Ulan doğru tut su ışığı!" diye bağırmış kahyaya. Tekrar dönmüs yorganın altına beş dakika on dakika, yine olmamış. Bağıra çağıra çıkmış yataktan, almış lambayı kahyanın elinden, demiş :

        -"Soyun", 

        Kahya demiş :

        -"Aman Paşam, cart curt". 

        Paşa zorla soyundurmuş bunu, 

        -"Gir yatağa" demiş. 

        Kahya utana sıkıla girmiş yatağa, ama hatun da genç kahyanın dimdik olmuş aletini görmüs bu arada içi içine sıgmıyor. 

        Pasa demiş:

        - "Yap bakalım". 

        Kahya hık mık etmiş, ama dayanamamış, baslamış hatunu yemeye. Hatun da zaten arıyor, bıkmış Paşanın bamyadan. İnleye ohlaya sevişmişler. Kahya çıkmış yataktan, tam üstünü başını düzeltirken, Paşa bunun ensesine bir tane şaplak yapıştırıp, söylenmis: 

    -"Gördün mü kerata lamba nasıl tutulurmuş?"

Fıkralar Sayfası      Ana Sayfa


Site Tasarımı ©2017 Yıldırım ALKAN. Tüm Hakları Saklıdır.